X
تبلیغات
روش تشخیص کیفیت پارخه در زمان خرید تی شرت

سرگرمی

روش تشخیص کیفیت پارخه در زمان خرید تی شرت

روش تشخیص کیفیت پارخه در زمان خرید تی شرتدر این پست می خواهیم  توضیحات مختصر و مفیدی در مورد  روش تشخیص کیفیت پارخه در زمان خرید تی شرت برای شما کاربران عزیز ارائه دهیم . رد صورتی که قصد خرید تیشرت دارید بهتر است که به نکاتی که در این مقاله گفته می شود توجه نمایید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین تیشرت را انتخاب و خریدارینمایید. با ما همراه باشید .

خرید تی شرت

 

روش تشخیص کیفیت پارخه در زمان خرید تی شرتدر این پست می خواهیم  توضیحات مختصر و مفیدی در مورد  روش تشخیص کیفیت پارخه در زمان خرید تی شرت برای شما کاربران عزیز ارائه دهیم . رد صورتی که قصد خرید تیشرت دارید بهتر است که به نکاتی که در این مقاله گفته می شود توجه نمایید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین تیشرت را انتخاب و خریدارینمایید. با ما همراه باشید .

خرید تی شرت

برتریـن و راحت ترین و باکیفیت ترین تی شرت ها عموما تی شرت های از جنس نخ خالص و یا با ترکیبی درصد بالا از نخ می باشند. نخ طبیعی و پارچه ای که کاملا از نخ تهیـه شـده باشد پارچه ای نرم و خنک خواهد داشت و از تعریق بیشتر از میـزان شخـص ممانعـت می کند ، این پارچه هم مناسـب تر شسته می شود .

در زمان خرید تی شرت این نکته ها را در نظـر داشته باشید

برای تشخیص نوع پارچه نخی خوب است از راه های پایین کمک بگیرید:

اول اینکه در زمان خرید تی شرت می توانید پارچه را لمس نمایید و چنان چه بسیار نرم بود و از نظـر ظاهری انـدکی کدر و غیر شفاف به نظـر می‌رسید آگاه باشید که این پارچه از نخ واقعی بدست آمده ، اما ضـروری به ذکر است که بعضـی از پارچه های نخی خواهندتوانـست در اثر فرایندهای ویژه ای و یا با شست و شو های مکرر کدری خود را از دست داده و کاملا براق شوند پس نمی‌توان تنها از روی ظاهر این پارچه ها مطمئن شد که از جنس نخ می باشند و یا پلاستیک.

چگونگی گزینش طرح تی شرت

در شیوه دوم در هنگام خرید تی شرت پارچه را اندکـی باز میکنیم و تارهای پارچه را از یکدیـگر بطور کامل جدا می‌کنیم تا الیاف های آن بطور کامل مجزا شوند، چنان چه موجهای الیاف قطری حدود یک و نیم الی شش و نیم اینچ داشته باشند پارچه از جنس نخ خواهد بود، هر چه این مقدار بلندتر باشد سطح آن پارچه صاف تر خواهد بود.

پارچه های پلاستیکـی شانس دارد انـدکی حالت کشسان داشته باشند و می توانید در زمان خرید پارچه ها را انـدکی به کشید از آنجایی که پنبه ها زمان تبدیل شدن به نخ کشیده خواهند شـد ویژگی ارتجاعی ندارند و اغلب کش نمی آیند. لاکرا جزو مواد است که اغلب جنس های کشی از لاکرا ایـجاد شده اند. در سرانجام درصدی از محصولات کشی از مواد است.

راه کار دیگر قرار دادن پارچه ها در پایین میکروسکوپ می باشد. این مورد عموماً زمان خرید پارچه و یا تیشرت میسر نیست ولی چنان چه به بافت پارچه در پایین میکروسکوپ نگاه کنیم نوار های دوتایی می‌بینیم که به علـت تابیدن پنبه ایجاد شد ه اند و در پارچه های مصنوعی و پلاستیکـی این خصوصـیت را ندارند.

روش گزینش تیشرت برای خانوم ها

راه دیگری که می توان اصل بودن جنس نخ را تشخیص دهید آسان تر از سایـر راه ها بوده و انجام آن هم راحت تر است، برای انجام این راه ابتدا نخی خیلی کوتاه را از پارچه یا لباس، جدا نمایید و مراقب باشید که با نخ دوخت خطـا نشود. وقتی که اطمینان حاصل نمودید که نخ جدا شده از بدنه‌ی مهـم پارچه می‌باشد، با یک کبریت یا فندک آن را سوزانده و با ظرافت به تغییرات آن دقت نمایید. زمانـی که نخ را به نزدیکـی شعله برده و الیاف به زمان نزدیک شدن به شعله و گرما اصطلاحا جمع می‌شوند به این معناست که نخ از الیاف مصنوعی یا پلی استر ایـجاد شده است، در این سیر، الیاف طبیعی همچون پنبه، پشم یا ویسکوز بدون گوله شدن مشتعل گشته و پودر می‌شوند. از روی رنگ دود حاصله پـس از اشتعال نخ و خاموش شدن آن هـم می‌‌توان به نوع الیاف پی برد.  پنبه رنگ دود سفید و بعضـی دیگر مثل:‌ پلی استر زمان سوختن رنگ دود مشکی دارد. الیاف توانایی دارد حالت ترکیبی داشته و مواد مصنوعی و طبیعی در ساختـار آن وجود داشته باشد که در این صورت انـدکی ماجرا دشوار ‌تر شده و احتیاج به دقت بالا تری به زمان انجام آزمایش دارد.

در زمان خرید تی شرت به نکته ها زیر هم دقت نمایید : 

 • برای اینکه پیش از خرید مبتـلا سردرگمی نشوید معیـن نمایید که چ نوع پارچه ای، چه طرحی و برای چه لباسی می خواهید. جنس پارچه ها در آسانـی شما اثر گذار است.
 • به دنبال فروشگاهها وپارچه فروخـتن های خوش نام باشید که چنین فروشگاههایی اعتبارکسب نمـوده اند. در این محل ها کیفیت بیشتروپارچه ها مرغوب تر است.
 • به دنبال پارچه هایی باشید که اب نرود ، رنگ ان تغییر نکند و ثبات طول داشته باشند.
 • قسمتی از پارچه را در مشت خود چند ثانیه بفشارید و ببینید پارچه تا چه حد چروک می شود .
 • پارچه را از دو طرف طول و عرض بکشید و استحکام پارچه را ارزیـابـی نمایید .
 • همه جزییات پارچه ( ضخامت پارچه، زدگی، پرز، بافت، کشش ) را ارزیـابـی نمایید تا از سالم بودن پارچه اطمینان حاصل نمایید و پارچه انتخابی شما بدون عیب باشد.
 • باید هر دو روی پارچه انتخابی شما کیفیت داشته باشد، پارچه نرم و حاوی استحکام باشد.
 • به بافت پارچه تو جه نمایید مقدار نرمی، زبری و خشنی، سبک و یا سنگین بودن را ارزیـابـی نمایید .
 • به عرض پارچه دقت نمایید و عرض هایی مناسب با الگوی برش و دوخت گزینش کرده تا اضافه های بیشتری نداشته باشد و در هزینه ها هـم صرفه جویی شود.
 • برای پارچه های سفید انرا خیس نمایید و روی پارچه های سیاه بکشید و ببینید تا چه حد رنگ میگیرد اگه زیاد رنگ دریافت کند این پارچه رنگ خود را زود از دست خواهـد داد .
 • حتما زمان خرید لباس انراپرو نمایید و به طرز ایستادن لباس در پشت هم دقت نمایید تا بعدا از خرید پشیمان نشوید و برای اینکه آگاه باشید لباس راحت است یا نه زمان پرو ساکن نباشید. لباس های حد را گزینش نمایید نه تنگ و چسبان نه گشاد.
 • به جزییات پارچه و لباس دقت نمایید چون جزییات است که لباس شما را منحصر به شخـص میسازد دکمه، زیپ، ساختـار یقه، سر استین، گلدوزی ها، و طرح لباس را ارزیـابـی نمایید .
 • برای خرید عمده پارچه به ویـژه برای تولید قطعا قبل از خرید پارچه را در شرایط گوناگون آزمایش نمایید . تا مرغوب بودن پارچه را تشخیص دهید رنگ پارچه یا لباس مورد نظـر تان را متناسب با هر فصل گزینش نمایید .

از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم . برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد خرید تیشرت به سایت تاپ تیشرت مراجعه نمایید.

+ نوشته شده در یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ساعت ۰۸:۴۵ توسط farnaz farnaz دسته : مد و زیبایی نظر(0)